מרצה, יועץ קריירה
ומאמן להגשמה
  

דובי צ'יזיק
כי על קריירה לא מתפשרים!

  1. דף הבית
  2. /
  3. ספרים מומלצים שקראתי

השולטים בעתיד

מדוע נבחר דונאלד טראמפ, להפתעת כל הפרשנים והמומחים?
• איך רוסיה, סין ואמריקה משחקות בדעת הקהל של אזרחיהן?
• איך גוגל, פייסבוק, אמזון ושאר ענקיות המידע משמרות את השליטה בדעת הקהל בעולם?
• מדוע המדינות והחברות האלה צפויות להמשיך ולעשות זאת ביתר שאת בשנים הקרובות?

ד"ר רועי צזנה עונה על השאלות הללו ומסביר שהיכולת של הממשלים והחברות הגדולות (ה"כרישים" וה"לווייתנים") לשחק בדעת הקהל, כמו גם יכולתו של הקהל להפתיע את הממסדים הישנים, נובעות מהטכנולוגיות שאנו משתמשים בהן. אלה אותן טכנולוגיות שבעטיין מקומות עבודה יימחקו, הפרטיוּת תאבד, כוח הפעולה של האזרח הקטן אל מול השלטון יתחסל. לכאורה זוהי התפתחות מבעיתה אך בלתי נמנעת, שמבטלת את חופש הבחירה והאישיוּת של כל אחד מאיתנו. 
אבל ד"ר צזנה מראה גם איך אותן טכנולוגיות – שמשכללות את הרפואה, האנרגיה, הייצור והיעילות - וטכנולוגיות חדשות יוכלו להחזיר את השליטה לידי הציבור (ה"סרדינים") ולעקור את השליטה מידי המדינות, הממשלות והתעשיות. 
אם הסרדינים ידעו להחזיר חלק מהשליטה לידיהם, הם יוכלו לעמוד בפני הכרישים והלווייתנים.
ד"ר צזנה מציג מונחים חדשים שמתארים את ארגוני העתיד: "להקות", "מדינות ענן" ואפילו "אלים ממוחשבים" - בלעדיהם לא ניתן להבין את העתיד. 
"מדינות הענן" אינן קבועות בטריטוריה ואין להן גבולות, הן חופשיות ליציאה ולכניסה. מה שמאחד את "אזרחיהן" הם ערכים משותפים, ובבסיסן עקרונות דמוקרטיים שוויוניים - יכולה להיות מדינת ענן של הצמחונים, של הילדים היחידנים, של דע"ש ועוד: מעין קהילה מורחבת שבה כל אזרח מכיר את כל האזרחים האחרים, הם כולם חולקים אותם ערכים, והקהילה מצוידת בשוק כלכלי ובמערכת משפט זמינה וצודקת יותר ממערכות המשפט הקיימות. 
כדוגמה למדינת ענן כזאת רועי צזנה מקים בימים אלה בעזרת רבנים ואנשי הגות יהודית - את "מדינת הענן היהודית".
ד"ר רועי צזנה הוא עתידן: חוקר במרכז למחקר סייבר בינתחומי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב. הוא חוקר את עתיד הממשל, הביטחון והבריאות. הוא עמד בראש מיזמים כגון סימפוליטיקס - בינה מלאכותית לחיזוי וניתוח תוצאות הבחירות - וטלבאדי. 
הוא קוסם מוסמך, מכופף בלונים ואומן בובות כפפה. 
הוא חי בפרובידנס, נשוי ואב לילד (השני בדרך), אך רובוט שהוא שולט בו מארה"ב מתנהל במקומו בארץ: לרובוט/רועי צזנה יש פינה קבועה בתכנית "גלילאו צעיר" והוא מרצה במקומו בכנסים בארץ כאשר רועי לא יכול להגיע לכאן בגופו.

21 מחשבות על המאה ה21

״קיצור תולדות האנושות״ היה ספר על העבר.
״ההיסטוריה של המחר״ היה ספר על העתיד.
עכשיו בא תורו של ההווה. 
21 מחשבות על המאה ה־21 הוא ספר על ההווה.
על המהפכות, הוויכוחים, הספקות, הסכנות וההזדמנויות של הרגע הזה.
זה ספר שבו יובל נח הררי מכוון את איזמל המנתחים החד שלו לסוגיות מורכבות המוכרות לכל קורא — הגירה, טכנולוגיה, עבודה, טרור, סביבה, פוליטיקה - כדי להכניס בהן קצת סדר והיגיון. 

פרופ' יובל נח הררי מרצה בחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מתמחה בהיסטוריה של ימי הביניים, בהיסטוריה צבאית ובהיסטוריה עולמית.
ספריו קיצור תולדות האנושות וההיסטוריה של המחר תורגמו ליותר מחמישים שפות ונמכרו, נכון לסוף שנת 2017, ביותר מ־12 מיליון עותקים.

איך להיות הפסיכולגים של עצמנו?

ספר זה מיועד למי שתקוע, למי שמרגיש שהחיים הם סבל, למי שכואב לו או חולה, למי שרוצה להבין יותר את עצמו, למי שרוצה להתגבר על התנהגויות אוטומטיות שליליות ומעכבות, למי שרוצה לשנות דפוסי חשיבה מגבילים ולמי שרוצה לקבל ולאהוב את עצמו יותר ולהפסיק להלקות את עצמו, בין אם הוא נמצא כבר במסגרת טיפולית ובין אם לא.
שיטת האבחון "הטרילוגיה", הנמצאת בבסיסו של הספר, משלבת ושוזרת מבט על בתוך המציאות היומיומית ומשם מעניקה נקודת ראייה אחרת ושונה המאפשרת לייצר שינויים, לצאת מתקיעויות במהירות ולעיתים אף לצמוח מהן. 
בצורה קלילה, מצחיקה ומעניינת הספר מפרט ומסביר על המנגנונים הרגשיים המורכבים שיוצרים את מציאות חיינו ומכיל כלים פרקטיים למיפוי תודעתי ורגשי שיעזרו לגלות מי אנחנו באמת. בנוסף, הוא עונה על שאלות רבות כגון:
• מדוע רובנו כל כך סובלים וכואבים?
• מדוע אנחנו מסתירים מהעולם היבטים של עצמנו? [לא ברור מה זה היבטים של עצמנו]
• מדוע החיים נותנים לנו מכות? 
• מדוע אנחנו לא אוהבים את עצמנו? 
• מדוע אנחנו מלקים את עצמנו?
• מדוע קשה לנו כל כך להשתנות?
• ואיך בכל זאת עושים זאת?

צעד קטן לשינוי גדול 

דרך הקאיזן היא השיטה היפנית להשגת הצלחה גדולה ומתמשכת באמצעות צעדים קטנים ועקבים. 
בין שהיעד לישון שעות רבות יותר, או לפגוש את אהבת חייך-הקאיזן פועל כי הוא ממיס את ההתנגדות ומכין את המוח לקראת הצלחה. 
ד"ר רוברט מאורר, מומחה לאמנות ההצלחה, עזר לאינספור אנשים ועסקים להשתמש בשיטת הקאיזן כדי להגיע ליעדיהם ולשמור על מצויינות. 
ד"ר מאורר זיקק את סודותיה של דרך הקאיזן, ומראה לא רק כיצד היא פועלת, אלא גם כיצד לרתום אותה ליעדים האישיים שלך: 
כיצד להעלות את עצמך על נתיב השינוי ולעשות את חייך יעילים יותר, כיצד לגשת לשינוי אישי ולשינוי בקריירה, כיצד להגשים שאיפות באמצעות עקיפת מכשולים. 
כמו שאמר אחד מלקוחותיו של מאורר: "הצעדים היו קטנים כל כך עד שפשוט לא יכולתי להיכשל." מי שאהב את "הנזיר שמכר את הפרארי שלו" ישמח בוודאי על ההזדמנות להעמיק את היכרותו עם דרך הקאיזן.
הפילוסופיה פשוטה: שינוי גדול אפשרי דרך צעדים קטנים. 
הטכניקות קלות, ועם זאת מקיפות עולם ומלואו: - שאל שאלות קטנות - חשוב מחשבות קטנות - פעל פעולות קטנות - פתור בעיות קטנות מבחינה מדעית, מוכח כי צעדים קטנים עוקפים את התנגדות הטבועה במוח לקראת התנהגות חדשה. 
היעד: שנה את חייך בלי פחד, בלי כישלון. 
התוצאה: מדהימה. 

טואול - בניית אתרים