מרצה, יועץ קריירה
ומאמן להגשמה
  

דובי צ'יזיק
כי על קריירה לא מתפשרים!


השאלות והתשובות המוצגות כאן, הן חלק מהשאלות שמגיעות אלי, שלדעתי, עשויות לעניין את הקהל הרחב.
אם יש לכם שאלות בתחום הקריירה שלכם, מקומות בהם אתם תקועים בחיים שלכם,  או הערות,אתם מוזמנים לפנות אלי דרך צור קשר.
מבטיח לענות על כל שאלה רלוונטית.
על מנת לקרא את התשובה שלי, מוזמנים לעשות קליק על כותרת השאלה.חיפוש :

שאלה: שמי ירון, בן 34 עובד כבר כ 5 שנים בחברה פיננסית בתפקיד שמשעמם אותי מוות.

שאלה:

אני שולח קורות חיים למשרות שמתפרסמות, מגיע לראיונות עבודה, אני מפתח ציפיות, אבל בפועל, לא קורה כלום, אני עדיין תקוע באותה העבודה. אולי תוכל להגיד לי מה לא בסדר איתי?

תשובה:

היי ירון, תודה על שאלתך. ראשית, הכל בסדר איתך. למרות שאתה לא אוהב את מקום העבודה שלך, אתה עובד ומרוויח שכר. בוא תיקח נשימה עמוקה, תעצור לרגע את המרוץ שאתה מצוי בו ונבחן יחד את הסיטואציה בה אתה מצוי.
ראשית, הייתי רוצה לבחון איתך את הנסיבות בהן אתה רוצה לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלך. האם מדובר בתקיעות אובייקטיבית? או שמא, אתה שואף להתקדם מהר יותר מהמציאות? שווה בדיקה עצמית. אחת הבעיות שבני הדור שלך "סובלים" ממנה, זה הרצון להגיע ממשרה התחלתית, לכסא המנכ"ל, תוך שנתיים. לעיתים צריך לעשות סדרה של תפקידים בתחום, וכל תפקיד צריך לעשות אותו תקופה משמעותית, של לפחות שנה וחצי, שנתיים, בשביל הזכות לרשום שורה בקורות החיים. אם הסיטואציה היא, שאתה כבר 5 שנים באותו התפקיד ולא התקדמת בכלל, אכן, אולי הגיע הזמן לעבור הלאה, בהנחה שיש לך מסלול קריירה מתוכנן.

עכשיו לשאלתך. אם אתה שולח קורות חיים ומזמנים אותך לראיונות, כפי הנראה שקורות החיים שלך כתובים, לכל הפחות בצורה סבירה. אחרת, ככל הנראה גם לא היו חוזרים אליך. אחת הדרכים לבחון אם קורות החיים כתובים היטב, היא להסתכל מה היחס בין כמות קורות החיים שאתה שולח, לבין כמות הפעמים שאתה מזומן לראיון. זה אינו מדע מדויק ומאוד תלוי מקצוע והתמחות, אבל בהחלט יכול לתת אינדיקציה מסוימת.

דבר נוסף שהייתי בוחן זה מה קורה איתך בראיון העבודה. אולי אתה מתרגש מאוד, אולי הרושם הראשוני שאתה מייצר על המראיינים שלך לא כל מוצלח. ייתכן ושפת הגוף שלך לא עושה עמך חסד, אולי אתה מדבר יותר מדי או פחות מדי. לטעמי, שווה לך לפנות לאיש מקצוע, יועץ קריירה מקצועי שיבחן את ההתנהלות שלך בראיון העבודה ויראה אם יש משהו בהתנהלות שלך שעשוי ליצור התנגדות בקרב המראיינים שלך.


אם היית מעל גיל 40, ייתכן שהיה לכך קשר מסוים. לצערי, מספר לא מצומצם מהמעסיקים הפוטנציאליים, אוחזים בפרדיגמות כובלות בנושא. לטעמי האישי, טעות גסה, אך זה עניין לפעם אחרת.

טואול - בניית אתרים