מרצה, יועץ קריירה
ומאמן להגשמה
  

דובי צ'יזיק
כי על קריירה לא מתפשרים!


השאלות והתשובות המוצגות כאן, הן חלק מהשאלות שמגיעות אלי, שלדעתי, עשויות לעניין את הקהל הרחב.
אם יש לכם שאלות בתחום הקריירה שלכם, מקומות בהם אתם תקועים בחיים שלכם,  או הערות,אתם מוזמנים לפנות אלי דרך צור קשר.
מבטיח לענות על כל שאלה רלוונטית.
על מנת לקרא את התשובה שלי, מוזמנים לעשות קליק על כותרת השאלה.חיפוש :

שאלתו של משה, בן 37 (אישר לפרסם את שמו הפרטי)

שאלה:

שלום לך דובי, עבדתי 12 שנה בחברה למדפסות וציוד משרדי, שלאחרונה נכנסה לקשיים והחליטה לפטר אותי, החל מ ינואר 2017. כל מה שאני יודע לעשות זה לתקן מכונות ומדפסות. מי יקח אותי לעבודה בגילי?

תשובה:

שלום משה. ראשית, העלית חיוך על פני, עוררת נוסטלגיה ישנה. גם אני עבדתי תקופה לא קצרה בחברה כזאת בסוף שנות ה 80, תחילת שנות ה 90. כשעזבתי, הייתי כמעט בן גילך, אב ל 2 ועם משכנתא. אתה בחור צעיר ויש לך עוד 30 שנות עבודה לפניך. יש מצב שהפיטורין שלך יהוו הזדמנות לעשות שינוי בקריירה ולהתפתח. אם זה המצב, תוכל לנצל את תקופת האבטלה להתארגנות וחיפוש עבודה. ייתכן שיהיה לך כדאי לשבת עם איש מקצוע שיסייע לך להתכוון ולחסוך זמן ומשאבים נוספים.

במידה ואתה לא מחפש לעשות שינוי, ולא היית משנה את תפקידך ביוזמתך, יש לא מעט חברות שעוסקות בתחומים נושקים שתוכל להפנות אליהן קורות חיים ולבחון את מזלך. חשוב שתערוך את קורות החיים שלך בצורה מקצועית, שימשכו את העין של המנהל המגייס. בדוק באתרי חיפוש העבודה המוכרים אם אחת החברות הנ"ל פרסמה משרת דרושים בתחום שלך, ואם כן, שלח את קורות החיים שלך. אם הן לא פרסמו משרה, נסה, במידה ויש לך קשרים, לפנות למנהל מקצועי באחת החברות הללו, שכתוצאה מצפייה בקורות החיים שלך, עשוי להתעניין ולזמן אותך לראיון, גם אם לא פרסמו משרה ברגע זה.

מציע שתדגיש את סוג הלקוחות שסיפקת להם שירותים ואליהם אתה מקושר, כמו כן, במידה והתמחית בטכנולוגיות ייחודיות, שווה לפרט בקורות החיים.

אני רוצה שתזכור דבר אחד: הגיל הוא רק מספר בראש שלנו. מכיר אנשים צעירים ממך שחשים זקנים ומבוגרים ממני שחשים צעירים מאוד. לא הייתי יוצר לעצמי חשש מיותר בגלל הגיל, בשלב הזה.

טואול - בניית אתרים