מרצה, יועץ קריירה
ומאמן להגשמה
  

דובי צ'יזיק
כי על קריירה לא מתפשרים!


בדף זה תוכלו למצוא מאמרים שונים בעולם התוכן של הקריירה והאימון, אותם אני כותב, מפעם לפעם, בעקבות מפגשים עם מאומנים, חברים, לקוחות ותלמידים שאני מלמד מאמרים וספרים שמזדמן לי לקרא.
מוזמנים לכתוב לי תגובות ודעות בדף צור קשר. מבטיח להתייחס לכולן.
על מנת לקרא את המאמר המלא, יש ללחוץ על כותרת המאמר. פניה בלשון זכר נעשית מטעמי נוחות בלבד. האתר והמאמרים פונים לנשים ולגברים כאחד.
חיפוש :

פיתוח קריירה


אחת הטעויות הנפוצות של אנשים המנסים לתכנן את מסלול הקריירה שלהם, היא נקודת המבט ההתחלתית שלהם על תהליך פיתוח הקריירה האישית.

דבר אחד כבר ברור היום לכולם, האחריות על ניהול הקריירה האישית חלה על העובד בלבד, לכן לא כדאי לעובד לצפות שהארגון ידאג לפיתוח הקריירה שלו.

בהחלט ישנם מצבים בהם ארגונים מזהים את הפוטנציאל של עובד מסויים ומסייעים לו בפיתוח הקריירה, בעיקר על מנת לשמר אותו בתוך הארגון, אך זוהי אינה המגמה הרווחת עבור רוב העובדים.

רובם יצטרכו לדאוג לקריירה שלהם בעצמם, אחרת הם עשויים למצוא עצמם באותו תפקיד גם לאחר שנים רבות.

נראה כי לארגון נוח שהעובד מבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר ואינו מתלונן, אך זה בהחלט אינו המצב האידיאלי עבור העובד, שכן הוא לא מפתח את עצמו, לא לומד דברים חדשים, לא נחשף לטכנולוגיות חדשות, לתפיסות חדשות ולנקודות מבט שונות. עובד שאינו מתפתח מקצועית מתחיל לאבד מערכו וברגע שהארגון מבצע שינוי ארגוני הראשונים שעשויים להיפגע מכך, הם אותם עובדים לא עדכניים.

כך קרה למושיק (שם בדוי) שהיה טכנאי מחשבים בחברה מוכרת, עבד שם כ- 20 שנה באותו עיסוק עד שהתחלף מנהל המחלקה. המנהל החדש לא הצליח להבין מדוע עליו לשלם שכר כמעט כפול לטכנאי מחשבים, בעוד שבאותה עלות יכול לגייס 2 טכנאים צעירים עם ידע עדכני ורעב גדול לעבודה.

אני יכול לומר שבמהלך העשרים שנים האחרונות נתקלתי בתופעה זו עשרות אם לא מאות פעמים, ואפילו נתתי לה שם: "הרדמות בשמירה":   זהו המצב שבו עובד מתקבע בתפקיד מסויים לאורך שנים ואינו מפתח את עצמו. אין לו מוטיבציה אישית ללמוד, לקרוא, לעבור הכשרות ומבחנים, ובכך לדאוג לפתח את הערך התעסוקתי שלו.
  

אתקן את עצמי מעט, הרבה עובדים סבורים שהפיתוח המקצועי שלהם תלוי אך ורק בארגון ולכן הם מצפים שמקום העבודה ישלח אותם ללימודים, קורסים והכשרות. בעולם מתוקן אולי זה היה קורה. לצערנו, לא רבים הם אלו שזוכים להכשרות על חשבון הארגון, כאמור, אלו שהחברה חפצה בהם ורוצה לשמר אות לטווח הארוך.

פיתוח קריירה מתבסס על מודל שאני מכנה אותו "עץ הקריירה״. הרעיון המרכזי שלו הוא, במקום לחפש כל פעם משרה חדשה, כאשר אני רוצה לעזוב ארגון, אני מגדיר לעצמי מטרת על בקריירה, לטווח רחוק יותר.

לדוגמא: אני מגדיר שבעוד 10 שנים מהיום, אני רוצה להיות מנכ"ל חברת תקשורת גדולה. כעת, לאחר שהגדרתי את מטרת הקריירה, אני מתחיל לפרק את העץ לאחור. במקום להציב קודם שורשים, גזע, ענפים ועלים, אני מתחיל מהעלים – זאת מטרת הקריירה, עובר לענפים – התפקיד שעלי לעשות בטרם אוכל להתמנות למנכ"ל חברת תקשורת גדולה, נגיד תפקיד סמנכ"ל בכיר בחברת דומה. לאחר מכן, אני מגדיר את הגזע, כלומר את התפקיד שעלי לבצע לפני והשורשים, תפקיד לפני, או לימודים נדרשים. הסברתי את המודל בצורה מאוד מופשטת, כאשר מטרתי היא להסביר כי ברגע שאני מגדיר מטרה לקריירה ומפרק את הפעולות והתפקידים שאני צריך למלא, על מנת להגשים את מטרתי המקצועית, יש לי תמונה לנגד עיני ותהליך ניהול הקריירה שלי הופך לברור יותר ופשוט יותר לניהול.
זה מייתר את הבלבול הנפוץ בתהליך חיפוש העבודה, זה מגדיר לי בדיוק במה ואיך להתמקד ברמה המקצועית והלימודית שלי והכי חשוב זה מאפשר לי להיות אחראי לפיתוח הקריירה האישית שלי. בתכנון העץ צריך לבחון אם התנועה בין החלקים השונים של העץ (החלפת תפקידים)
אפשרית בארגון שבו אני עובד כרגע, או שמא, עלי לעבור מפעם לפעם ארגונים, על מנת לקדם את עצמי.

ככל שעובד יהיה אחראי על הקריירה שלו, כך הוא יוכל להבטיח להיות עדכני, להיות בעל ערך תעסוקתי ולמצוא משרה רלוונטית. זה לא מבטיח שבסוף המסלול אכן אהיה מנכ"ל חברת תקשורת, אך בהחלט מגדיל את הסיכויים באחוזים רבים.

נשאלת השאלה, כמובן, מה יקרה בעוד 5 שנים, אם אגלה שמסלול הקריירה שבניתי לא מתאים לי יותר, לא מתחבר, שיניתי את הטעמים, העולם השתנה ? במצב כזה, ראשית לא נבהלים, נושמים עמוק, מחשבים מסלול מחדש ומגדירים מטרה חדשה לקריירה, ל- 10 שנים הבאות.

אגב, כאשר אני מדבר על 10 שנים, זה בהחלט יכול להיות גם פחות. הכל תלוי בנקודת המוצא ממנה אני יוצא לדרך.

יתרון גדול בתכנון הקריירה בדרך זאת הוא שחלומות, שבדרך כלל, הנטייה שלנו היא להגיד: "זה לא יקרה", "אין סיכוי", פתאום הופכים להיות אפשריים ורלוונטיים וכך הדרך להגשמת היעוד שלי בקריירה נפתחת בפני.

 

טואול - בניית אתרים