מרצה, יועץ קריירה
ומאמן להגשמה
  

דובי צ'יזיק
כי על קריירה לא מתפשרים!


בדף זה תוכלו למצוא מאמרים שונים בעולם התוכן של הקריירה והאימון, אותם אני כותב, מפעם לפעם, בעקבות מפגשים עם מאומנים, חברים, לקוחות ותלמידים שאני מלמד מאמרים וספרים שמזדמן לי לקרא.
מוזמנים לכתוב לי תגובות ודעות בדף צור קשר. מבטיח להתייחס לכולן.
על מנת לקרא את המאמר המלא, יש ללחוץ על כותרת המאמר. פניה בלשון זכר נעשית מטעמי נוחות בלבד. האתר והמאמרים פונים לנשים ולגברים כאחד.
חיפוש :

ערב פסח – חג החירות


מה היא אותה חירות עליה אנחנו מדברים?

עברו שנים רבות מאז היותנו עבדים לפרעה במצרים וגם לא מעט שנים ממלחמת העולם השנייה והשואה, ובכל זאת סוגיית החירות האישית, החופש שלנו, רלוונטית היום יותר מתמיד.

על מה ולמה? 

חג החירות, מעבר למשמעות ההיסטורית שלו לעם היהודי, מהווה הזדמנות עבורנו לבחון עד כמה אנחנו באמת חופשיים בחיים שלנו לבחור לעשות את מה שאנחנו אוהבים, או עד כמה אנחנו כבולים למוסכמות חברתיות, לאמונות מגבילות, למה שאני מאמין שמותר ואסור ולמה שאני יכול או לא יכול לעשות.

הרביתי לכתוב בנושא הפרדיגמות והאמונות המגבילות שמנהלות את חיינו, עד כדי כך שפשוט אפנה אתכם לשפע המאמרים באתר שלי בנושא, במקום להרחיב ולספר שוב עד כמה אנחנו מונעים מעצמנו לעיתים קרובות את החופש לבחור ולהגשים חלומות. 

(לקריאה נוספת לחצו על הלינק המצורף: http://dubi-careercoach.com/ARTICLE1.asp )

חג הפסח, הבא עלינו לטובה, הוא הזדמנות נהדרת עבורנו לעשות ניקיון בחיים שלנו, כפי שאנחנו עושים ניקיון אביב בבית.. זו הזדמנות לבחון עד כמה אנחנו מאושרים בזוגיות שלנו, במקום העבודה שלנו, לבחון מה הספקנו לעשות עד היום ואילו חלומות עדיין לא הגשמנו או שפשוט ויתרנו עליהם, זהו זמן לערוך חשבון נפש, לבחון את סדרי העדיפויות שלנו, לבחון את מדד האושר שלנו ולקבל החלטות חדשות.

בילדותי בקיבוץ היינו מקבלים בפסח זוג סנדלים חדש ותמיד שמחתי לחדש אותם בערב החג, גם אם היה קריר בערב. למי אכפת, העיקר שאפשר לנעול סנדלים חדשים. עם השנים ההתלהבות הזאת מהדברים הפשוטים נשחקה. האירועים בחיים שלנו, בעיקר  הפחות טובים , גורמים לנו לעיתים לשכוח להנות מהדברים הקטנים והפשוטים.

לדוגמא: לשכן שלי יש עצי פרי הדר ובעונה זו הם פורחים ומלבלבים והניחוח העולה מהם משכר. פעמים רבות, אני מזכיר לעצמי להתמהמה מעט בכניסה הביתה מהחניה, על מנת להנות מניחוח ניצת התפוז.

כן, אני מדבר גם על אותם דברים פשוטים שמסבים לנו אושר ומעוררים בנו געגועים לעבר,. אבל לא רק. אני מכוון לאותם דברים שהנשמה שלנו צועקת לנו מבפנים, כמו אדם הכלוא בחדר עם קירות זכוכית, הרואה את המתרחש מחוץ לחדר, אבל לא יכול להיות שותף למתרחש.

חג הפסח הוא הזדמנות עבורנו לשבור את הזכוכית, לצאת לחופשי, להנות מהדברים הפשוטים ולהרהר בסדרי העדיפויות שלנו בחיים.

על מנת להיות פרקטיים ושתוכלו לעשות עם ההרהורים האלו משהו מעשי, אני מזמין אתכם לרשום לעצמכם את המחשבות, בדיוק כפי שאני עושה כעת. רישום המחשבות מאפשר לנו לחזור אליהם, להרהר בהם ולערער עליהם, והכי חשוב ורצוי לזכור זאת, מתאפשר לנו החופש לבחור והחופש לשנות. ממליץ לכם לקרוא את ספרו הנהדר של יובל אברמוביץ "הרשימה" שדן בדרכים לצעוק את החלומות שלנו, בעיקר כי יש לנו את הזכות להגשים אותם.

בין הדברים שכדאי לבדוק, במסגרת "ניקיון האביב":  אנשים מהעבר שכבר אינם רלוונטיים בחייכם ואתם אולי רוצים להתרחק, אנשים חדשים שאתם רוצים להתחבר אליהם, פעילויות שאתם עושים שכבר פחות חשובות לכם, דברים שאתם חולמים לעשות אך לא מצאתם להם זמן או אנרגיות, מקומות שאתם רוצים לבקר בהם, עיסוקים שאתם חולמים לעסוק בהם ועוד.

מאחל לכם חג חירות שמח. שתנצלו אותו לחופשה מהנה עם המשפחה, לבילוים עם האהובים עליכם, אך גם לניקיון האביב הפנימי שלכם, לחידוש האנרגיות שלכם והחיות שבכם.

חג שמח.

טואול - בניית אתרים